منو اصلی
اخبار > ترجمه عربی کتاب «هیاهو بر سر هیچ» منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

در لبنان؛

ترجمه عربی کتاب «هیاهو بر سر هیچ» منتشر شد

ترجمه عربی کتاب «هیاهو بر سر هیچ» با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در لبنان چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ترجمه عربی کتاب «هیاهو بر سر هیچ»اثر محمد علی موحد که به بررسی مدارک مورد استناد شیوخ در ادعا بر جزایر تنب کوچک، تنب بزرگ و بوموسی پرداخته با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر شد.

این کتاب که سال‌های گذشته به عربی برگردان شده بود، توسط صادق خورشا بازبینی و تصحیح شد و از سوی  انتشارات دارالحضاره الاسلامیه لبنان در شمارگان یک‌هزار نسخه روانه بازار نشر لبنان شده است.

مؤلف در دیباچه چاپ دوم کتاب یادآور می‌شود؛ بحث‌ها و اختلاف نظر‌ها در میان همسایگان امری غریب نیست مشروط بر آنکه بیگانگان مجال مداخله و آتش‌افروزی پیدا نکنند و عناد و مبارزه طلبی غیر‌مسئولانه فضای مذاکرات را به تخاصم و تنازع بی سرانجام مبدل نسازد.

در مقدمه کتاب نوشته شده است: مطالعات و یادداشت های ما از سوابق و مدارک موجود در مرکز اسناد عمومی کتابخانه دیوان هندِ بریتانیا به سال 1344 شمسی بر می‌گردد و اینک بازخوانی همان اسناد با دقت و وسواسی بیشتر و دیدن اسناد دیگری که پس از آن، احیانا در همان مراکز و یا منابع دیگر از صندوقچه اسرار بیرون آمده و در معرض استفاده مراجعه کنندگان قرار گرفته باشد ضرورت دارد  و آن یافته‌های تاریخی نیازمند تحلیلی منصفانه در پرتو تحولاتی است که پس از امضای قرار داد نوامبر سال 1971 میلادی میان ایران و حاکم شارجه و بازتاب آن قرار داد در عرصه‌های بین‌المللی و به رسمیت شناخته شدن دولت امارات متحده عربی و خروج بریتانیا از خلیج فارس روی داده است.

انتهای پیام/ص


١٢:٥٨ - 1400/02/19    /    شماره : ٧٦٨٩٤٠    /    تعداد نمایش : ٦٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج