English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
جمعه ١٧ ارديبهشت ١٤٠٠
اخبار > تنيدگي آل سعود و صهيونيست براي نابودي جهان اسلام


  چاپ        ارسال به دوست

در سالگرد حادثه شهداي منا در سوريه مطرح شد:

تنيدگي آل سعود و صهيونيست براي نابودي جهان اسلام

 

در مراسمي كه به مناسبت سالگرد شهادت حجاج بیت‌الله الحرام در حادثه منا در دمشق برگزار شد، سخنرانان ضمن اعلام بي كفايتي رژيم آل سعود در مديريت حج، بر هم تنيدگي آل سعود و صهيونيست براي نابودي جهان اسلام تاكيد كردند.

 

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رایزنی فرهنگی ایران در سوریه، در آستانه سالگرد شهادت جانسوز حجاج بیت‌الله الحرام در حادثه منا، نشست فکری «رژیم سعودی خشونت مستمر» (با تکیه بر شواهد تاریخی) را در محل سالن مرکز ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی كشورمان، برگزار كرد.

اين نشست فكري با حضور و سخنراني آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی‌اشکذری، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، انور حبیبی، وابسته فرهنگی ایران در سوریه، جمعي از اعضای سفارت ایران در سوریه، محمد البحیصی، ريیس انجمن دوستی فلسطين و ايران، نبیل طعمه، ريیس مرکز مطالعات شرق و نماینده پارلمان سوریه و همچنين جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌ها و کانال‌های تلویزیونی مختلف از سوریه، لبنان، ایران، فلسطین و عراق و تعدادي از نخبگان فکری و فرهنگی سوریه، ایران، فلسطین و یمن، برگزار شد.

آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی‌اشکذری، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، در سخنراني خود در اين نشست، با اظهار اينكه روزها و مناسک حج، روزهای امنی برای حاجیان است، گفت: بیت‌الحرام، جای امنی است برای همه مسلمانان و هیچ کس حق ندارد متعرض جان و امنیت حاجیان شود؛ زیرا این امنیت به اراده خداوند متعال و دعای ابراهیم خلیل (ع) متحقق است.

وي كه براي اثبات سخنان خود از آيات قرآن بهره مي‌برد، افزود: چنانچه به آل سعود و مدیریت آنها نگاهی بیفکنیم، برای ما معلوم می‌شود که آنان نه تقوی‌پیشه هستند و نه از کسانی هستند که قادر به مدیریت مناسک حج باشند. کتاب خداوند متعال به صراحت می‌فرماید حج برای همه مسلمانان است؛ آیا ایرانی‌ها و سوری‌ها مسلمان نیستند که به آنان اجازه حضور در مناسک حج نمی‌دهند؟ آیا این با مفاهیم دینی و عقلی همسانی دارد؟

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه در ادامه سخنان خود اظهار كرد: اگر هم به حوادث کنونی جهان نگاهی بیندازیم، فتنه‌هایی را در اقصی نقاط دنیا می‌بینیم؛ این فتنه‌های برافروخته شده دو خاستگاه دارند: نخست مالی و دوم سیاسی. آل سعود هم پشت اغلب این فتنه‌ها قرار دارد. آنان با ثروت‌ها و منابع زمینی سرشاری که دارند، همیشه متصدی مالی جنایت‌های منطقه بوده و همچنان هستند. در بعد سیاسی هم استکبار و صهیونیست جهانی از این فتنه‌ها حمایت می‌کند و جای شگفتی و تعجب است که این دو با هم چطور گره خورده‌اند و خواستار نابودی جهان اسلام شده‌اند.

سخنران بعدی نبیل طعمه، پژوهشگر و عضو پارلمان سوریه نيز در سخنان خود، ضمن اشاره به اینکه آل‌سعود از نسل یهود است، گفت: در قرن 17 و آغاز قرن 18 میلادی، هنگامی که محمد بن سعود با محمد بن عبدالوهاب ملاقات كرد، اندیشه‌ای را به وجود آوردند تا دین اسلام را لکه‌دار کنند. بعد با کمک وزارت مستمعره‌های بریتانیا، شخصي به نام همفر با محمد بن عبد‌الوهاب ارتباط برقرار كرد و مذهب وهابیت را تأسیس کرد.

وي افزود: تاریخ بیان می‌کند که خیلی از یهود منطقه خزر که در آسیای میانه بودند، بوسیله محمد بن عبد الوهاب به بصره در عراق وارد شدند. سلطه و پادشاهی از آن محمد بن سعود بود و سلطه دینی و مذهب از آن محمد بن عبدالوهاب بود که آثار دینی و اسلامی را از زمان حضرت ابراهیم خلیل تا مراحل مختلف دوران اسلامی، تخریب و ویران کردند.

نبيل طعمه افزود: با اینکه تعداد زائران به نجف و کربلا به 20 ميلیون نفر می‌رسد، حادثه خاصی واقع نمی‌شود؛ اما در حالیکه در مکه زائرین خانه خدا به حدود 2 میلیون نفر می‌رسد، شاهد حوادث زیادی می‌شویم. این باعث شد که جهان اسلام در فکر این باشد که اداره جدیدی براي اشراف و نظارت بر حرمین باشد.

وي تأكيد كرد: در نتیجه همه جهانیان و مسلمانان خواستار مدیریت دسته‌جمعی یا جهانی بر سرزمین و مناسک حج شده‌اند. از سوی دیگر عملیات‌هاي تکفیری انتحاری که با حمایت آل‌سعود انجام می‌گیرد، همه جهانیان را وادار ساخته که به مسلمانان تهمت تروریسم و خشونت بزنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دین اسلام به تمامی افراد بشر احترام می‌گذارد و تمامی ادیان مختلف را محترم می‌داند، گفت: این امر باعث شد اسلام در جهان منتشر شود در حالیکه وهابیت با کمک عربستان سعودی  سعی بر این دارند که با خشونت و تکفیر حتی در بین مسلمانان نیز تفرقه ایجاد کنند. برای همین آنان از محور مقاومت در هراس بودند و آن را هلال شیعی نامیدند. بنابراين آنان سعی كردند از استانبول تا مکه، محوری در مقابل محور مقاومت تأسیس کنند و مانع پیشرفت ایران شوند. با اینحال جمهوری اسلامی ایران توانست به پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی مهمی برسد؛ چه در زمینه هسته‌ای و چه در زمینه موشک‌های فضایی و قمر مصنوعی.

سومین سخنران اين نشست فكري محمد البحیصی، رئیس انجمن دوستی فلسطين و ایران هم در سخنان خود گفت: در قرن هجدهم، بریتانیا سعی کرد نفوذ خود را توسعه دهد تا به سمت و سوی شرق و غرب گسترش پیدا کند. سد بزرگی که بریتانیا با آن روبرو بود، خلافت عثمانی بود. اگر بریتانیا در آن زمان مي‌خواست توسعه پیدا کند باید سعی می‌کرد این مانع را از بین ببرد. اولین ثمره نفوذ بریتانیا در عثمانی‌ها هم تولد نخستین دولت سعودی بود که در سال 1744 میلادی رخ داد.

وی با اشاره به کشتار وهابی‌ها در طول تاریخ شوم آنان، به کشتار خاندان شریف حسین، اشاره كرد که در سال 1925 روی داد و 40 هزار نفر در آن کشته شدند . همچنین از قبیله شمر، 10 هزار نفر به دست وهابي‌ها کشته شدند. آنان به مدینه حمله آوردند و بیش از 7 هزار نفر را قتل عام کردند. همچنین به کربلا حمله کردند و مرقد مطهر امام حسین(ع) را ویران کردند و هزاران نفر را به قتل رساندند. همچنین در سال 1987 قتل عام بزرگی در بین حجاج ایرانی در حرم انجام دادند و بیش از 400 نفر از حجاج خانه خدا را کشتند. آخرین کشتارهایی که توسط آل‌سعود صورت گرفت، سال گذشته بود که تعداد زیادی از حجاج ایرانی و غیرایرانی به علت بی‌کفایتی آل سعود در مدیریت مراسم حج، کشته شدند.

سپس معتز القرشی، انديشمند یمني در سخنراني خود به محور مقاومت اشاره كرد و گفت: ما در محور مقاومت بر علیه محور پلید شر ایستاده‌ایم و آل‌سعود و هم‌پیمانان آن سعی بر این دارند که با کشتار مردم یمن و ویران کردن شهرهای آن، مردم یمن را زیر سلطه خود قرار دهند؛ ولی مردم یمن همچنان مقاوم هستند و بر علیه آنان می‌جنگند.

بنا بر اعلام اين خبر، توزيع نشست پیام مقام معظم رهبری به مناسبت حج ابراهیمی میان شرکت‌کنندگان، از برنامه‌هاي جنبي اين نشست بود.

انتهاي پيام/


١٧:٢٥ - 1395/06/21    /    شماره : ٦٥٩٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٤٦٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.