منو اصلی
اخبار > ارمنستان کشوری مستعد برای توسعه زبان فارسی است


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان:

ارمنستان کشوری مستعد برای توسعه زبان فارسی است

سیدحسین طباطبایی رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان، طی حکمی از سوی رئیس بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، در دیداری که به منظور اعطای حکم نمایندگی بنیاد سعدی به سیدحسین طباطبایی انجام شد، غلامعلی حداد عادل گفت: طبق ماده چهار اساس‌نامه بنیاد سعدی، مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، که مسئولیت آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور را به این بنیاد محول کرده، رایزن‌های فرهنگی، نمایندگان ما در خارج از کشور خواهند بود.

او خطاب به رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان افزود: در همین راستا و در اجرای موافقت‌نامه بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جناب‌عالی به‌عنوان نماینده بنیاد تعیین می‌شوید.

رئیس بنیاد سعدی همچنین ضمن قدردانی از همکاری نماینده پیشین و رایزن فرهنگی سابق ایران در ارمنستان، ضرورت توجه به زبان فارسی در ارمنستان را الزامی دانست و گفت: بنیاد سعدی آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت دوطرفه با تمام دانشگاه‌های ارمنستان اعلام می‌کند.

او با تأکید بر آموزش استاندارد زبان فارسی با جدیدترین رویکردهای آموزشی بنیاد سعدی و به‌روزرسانی منابع آموزشی زبان فارسی در ارمنستان گفت: بازآموزی و دانش‌افزایی مدرسان و استادان حوزۀ آزفا در ارمنستان از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می‌رود نمایندگی فرهنگی ایران بتواند هم در حوزه منابع آموزشی و هم در حوزه نیروی انسانی آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی را توسعه دهد.

طباطبایی رایزن جدید فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در ارمنستان نیز ضمن بیان فرصت‌های حضور و گسترش زبان فارسی در آن کشور، از ارمنستان به عنوان یکی از کشورهای مستعد برای توسعه زبان فارسی یاد کرد.

انتهای پیام/م


١٥:٤٥ - 1399/11/08    /    شماره : ٧٦٣٩٦٠    /    تعداد نمایش : ٩٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج