منو اصلی
اخبار > برگزاری وبینارهای منطقه‌ای گفت‌وگوی ادیان در زمینه گسترش صلح


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار با نماینده منطقه‌ای HWPL زیمبابوه مورد توافق قرار گرفت؛

برگزاری وبینارهای منطقه‌ای گفت‌وگوی ادیان در زمینه گسترش صلح

رضا عسگری، رایزن فرهنگی کشورمان در زیمبابوه با «مایکل تاکاریندا» نماینده منطقه‌ای سازمان «فرهنگ آسمانی، صلح جهانی و بازگرداندن نور» دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رضا عسگری، رایزن فرهنگی كشورمان به اهمیت تداوم برگزاری نشست‌های دینی اشاره و افزود: هر چه که زمان می گذرد جهان به نقش ادیان در ایجاد صلح و همزیستی مسالمت آمیز و نیز نقش گفت‌وگوی میان ادیان و فرهنگها در بهینه سازی ایفای این نقش پی می‌برد.

عسگری بااعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی فرهنگی برای برگزاری نشست‌ها و وبینارهای گفت‌وگوی میان ادیان و فرهنگها در سراسر نقاط دنیا بویژه در آفریقا و زیمبابوه از دعوت سازمان HWPL  برای شرکت در نشست‌های آینده قدردانی كرد.

مایکل تاکاریندا نماینده HWPL با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در سه محور عمومی، زنان و جوانان در جهت توانمندسازی آنان به منظور گسترش و نهادینه کردن فرهنگ گفت‌وگو افزود: حضور نماینده فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نشست‌های این سازمان قطعاً بر غنا و اهمیت آنها خواهد افزود و دریچه‌ای جدید بروی اعضای منطقه‌ای و کشوری این سازمان برای ورود به یک حوزه فرهنگی غنی خواهد گشود.

گفتنی است؛ سازمان HWPL  یک سازمان صلح بین المللی و نهاد غیردولتی فعال برای دستیابی به صلح جهانی و توقف جنگ و مستقر در کشورکره جنوبی است که دارای سفرایی در سراسر جهان از جمله در جنوب آفریقا و کشور زیمبابوه است. این سازمان همچنین مشاور ویژه شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (ECOSOC)  است و با اداره ارتباطات جهانی سازمان ملل(DGC)  و فرمانداری کلانشهر سئول مرتبط است. HWPL با هدف دستیابی به صلح جهانی از طریق گفت و گوی میان ادیان آسمانی و نهادهای دولتی و غیردولتی همسو، با همکاری سازمانهای وابسته، « گروه بین المللی صلح زنان, (IWPG) گروه جوانان صلح IPYG) ) پویش برقراری صلح را در سراسر جهان انجام می دهد.

یکی از محورهای اصلی فعالیتهای این سازمان برقراری گفت و گوی بین دینی بر اساس متون کتب مقدس الهی است تا از این رهگذر سوء تفاهمات موجود میان پیروان ادیان را مبدل به مفاهمه كند.

این دیدار به منظور بررسی نحوه گسترش برگزاری وبینارهای منطقه‌ای در زمینه گفت‌وگوی بین دینی برای برقراری صلح و همزیستی مسالمت آمیز صورت گرفت.

انتهای پیام/م


١٥:٤٦ - 1399/09/04    /    شماره : ٧٦٠٤٩٧    /    تعداد نمایش : ٧١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج