منو اصلی
اخبار > معرفي فعالیت‌های فرهنگی ایران در ژاپن از شبكه بین‌المللی المیادین


  چاپ        ارسال به دوست

معرفي فعالیت‌های فرهنگی ایران در ژاپن از شبكه بین‌المللی المیادین

به دعوت شبکه بین‌المللی المیادین و در مصاحبه زنده و مستقیم با حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن، همکاری‌های فرهنگی ایران و ژاپن در برنامه المشهدیه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در ابتدای این برنامه گزارشی از برخی فعالیت‌های رایزنی فرهنگی كشورمان در ژاپن در زمینه‌های مرتبط با هفته‌های فیلم و موسیقی، چاپ کتاب، حضور فعال در جشنواره های بین المللی در ژاپن و ... ارائه شد و سپس، مجری برنامه سئوالاتی را در ارتباط با اقدامات فرهنگی مطرح كرد.

دیوسالار در پاسخ به سئوالی در خصوص زمینه‌ها، اشتراکات و سابقه همکاری‌ها گفت: ایران و ژاپن بیش از 1300 سال روابط تاریخی و فرهنگی را پشت سر گذارده اند و در سال 2019 نیز نودمین سال آغاز روابط رسمی خود را جشن گرفتند و این دوره طولانی مملو از صمیمیت، همراهی، احترام و علاقه مندی به فرهنگ و تمدن فیمابین بوده است و در همین راستا نیز تعداد زیادی از برنامه ها، سمینارها، نشریات، جشنواره ها و ... به انجام رسیده است.

رایزن فرهنگی ایران در ژاپن همچنین به نقش ماندگار محققان و شخصیت های برجسته در این خصوص اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از ایران شناسان، اسلام شناسان، اساتید زبان و ادبیات فارسی از ژاپن و به صورت متقابل ژاپن شناسان برجسته ایرانی در جهت شناخت و نزدیکی دو ملت بزرگ ایران و ژاپن تلاش نمودند و موجبات تعمیق روابط فرهنگی دو کشور را فراهم نمودند.

وی به اشتراکات دو طرف اشاره کرد و گفت: در حوزه های متنوع و مختلف فرهنگی از جمله سینما همکاری های فراوانی از گذشته و امروز وجود داشته و مهمترین موضوع این است که مردم فرهنگ دوست ژاپن به فرهنگ و تمدن ایران علاقه مندی های فراوانی دارند و ایرانیان هم برای فرهنگ ژاپن اهمیت ویژه ای قائل هستند و تبادل فرهنگی در زمینه های مختلف رشد و توسعه داشته است.

دیوسالار در ادامه برخی از زمینه های همکاری دو طرف را ارائه كرد.

انتهای پیام/م


١١:٢٠ - 1399/08/30    /    شماره : ٧٦٠٢٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج