منو اصلی
اخبار > آغاز پروژه آموزشی «تاریخ ـ سینما ـ تاریخ» در گرجستان


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز پروژه آموزشی «تاریخ ـ سینما ـ تاریخ» در گرجستان

پروژه جدید آموزشی «تاریخ ـ سینما ـ تاریخ» در مرکز ملی سینمای گرجستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالي از رايزني فرهنگي ايران در گرجستان؛ به گفته مرکز ملی سینمای گرجستان، یک پروژه آموزشی «تاریخ ـ سینما ـ تاریخ» در گرجستان آغاز شده است که مطالعه تاریخ با کمک نمایش فیلم را تسهیل می‌کند.

این پروژه مرکز ملی سینما در مسابقه برنامه‌های رسانه‌ای «اروپای خلاق» برنده شد. در مجموع 23 پروژه در این مسابقه شرکت کردند که از این تعداد فقط 5 طرح بالاترین امتیاز گرفته برنده شدند.

پروژه «تاریخ ـ سینما ـ تاریخ» فرصت جدیدی را برای استفاده از توان آموزشی هنر فیلم فراهم می‌کند. در این پروژه منابع درسی در دو جهت ایجاد خواهد شد: آموزش تاریخ قرن 20 اروپا با استفاده از فیلم‌ها و آموزش تاریخ سینما به عنوان یکی از جهت‌های هنری.

همچنین، جوانان این فرصت را خواهند داشت تا با مراحل مهم تاریخ اروپا و توسعه سینمای اروپا آشنا شوند. فیلم‌ها یا سایر مطالب بصری مورد استفاده در روند یادگیری، درک در تاریخ برای آنها را آسان تر می‌کند.

در دوران مدرن، فضای آنلاین و فرم سمعی و بصری روایت، اغلب برای دریافت و انتشار اطلاعات بیشتر استفاده می‌شود. با توجه به این واقعیت، مطالب یادگیری ایجاد شده تحت پروژه به صورت سخنرانی‌های ویدئویی (همراه با مطالب نظری و تمرینات) در می‌آیند که این پروژه جدید را از سایر منابع آموزشی موجود از این نوع، متمایز می‌کند.

انتهای پیام/ص

 


١٢:٤٣ - 1399/08/05    /    شماره : ٧٥٨٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج