منو اصلی
اخبار > دیدار سرپرست رایزنی فرهنگی با معلمان مدارس آموزش زبان فارسی در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سرپرست رایزنی فرهنگی با معلمان مدارس آموزش زبان فارسی در ارمنستان

مسعود صادقی سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان  در ارمنستان با معلمان مدارس فارسی آموز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم معلمان با بررسی سطوح متفاوت یادگیری فارسی آموزان  و نیز نکات آموزشی در جریان تدریس به طرح پیشنهادات و انتقاد هایی در این خصوص پرداختند و همچنین در خصوص کتاب های درسی 9 گانه تهیه شده از طرف رایزنی فرهنگی و غیر درسی وکمک آموزشی از جمله کتب ارسالی از بنیاد سعدی که تعداد آن انگشت شمار است بحث و گفتگو شد.

درادامه این دیدار معلمین مدارس درخواست کردند که مجموعه کتب گام اول در سطوح مختلف تهیه و برای تغییر کتب قدیمی و جایگزینی آنها اقدام شود. معلمین مدارس تاکید داشتند:اگر قرار است کتاب درسی که به تدریس آن عادت کردیم عوض کنیم می بایست همراه با کتب جدید برنامه پیشنهاد جدید نیز برای ما از طرف بنیاد ارسال شود تا طبق آن سنوات درسی و سیلابس ها را تنظیم کنیم و آنرا برای سال تحصیلی آینده از طرف مدرسه به وزارت آموزش ارمنستان ارائه کنیم تا مصوب شود. در پایان معلمان نیازهای خود را در خصوص تأمین کتب اعلم کردند.

گفتنی است ،در حال حاضر 6 مدرسه در ایروان و 3 مدرسه در استان های آراگاسوتن، شیراک، کوتایک  ارمنستان زبان فارسی  با حمایت  رایزنی فرهنگی تدریس می شود.

در کلاس های آزاد مسجد کبود ایروان و کتابخانه ایساهاکیان زبان فارسی تدریس می شود ولی به علت شیوع بیماری کرونا در حال حاضر کلاس ها تعطیل می باشد.

مدرسه شماره 100 ایروان در سال 1964  تاسیس شد.   مدرسه دارای 310 شاگرد و 55 کادر اداری است. زبان فارسی از سال 1382 تدریس داده می شود.

به همت سفارت ج.ا. ایران در ایروان و رایزنی فرهنگی اتاق ایران در مدرسه از سال 1393 مجهز به تخته هوشمند شد.

انتهای پیام/م


٠٩:٥٣ - 1399/08/04    /    شماره : ٧٥٨٧٨٠    /    تعداد نمایش : ٥٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج