منو اصلی
اخبار > تأکید ایران و اوگاندا بر توسعه و تعمیق روابط همه جانبه


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار سفیر اوگاندا با رایزن فرهنگی کشورمان مطرح شد؛

تأکید ایران و اوگاندا بر توسعه و تعمیق روابط همه جانبه

محمد تِزیکوبا کیسام بیرا، سفیر جدید اوگاندا در تهران با قزلسفلی دیدار و بر توسعه و تعمیق روابط همه جانبه به ویژه فرهنگی بین دو کشور تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد تِزیکوبا کیسام بیرا، سفیر جدید اوگاندا پیش از عزیمت به کشورمان با محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران دیدار و گفتگو کرد و بامداد دوشنبه (28 مهرماه) وارد تهران شد.

قزلسفلی در سخنانی، به ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران، جایگاه و مقام رهبر معظم انقلاب اسلامی، مناسبت‌های ملی و دینی، تقویم ایران، قوانین ایران در بازدید از اماکن و جاذبه‌های مذهبی، بایدها و نبایدهای دینی، فرهنگی، اخلاقی و فرهنگ عامه در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: تمام فعالیت‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا مبتنی بر وحدت و تنویر افکار عمومی و بر اساس نیاز مردم این کشور برنامه ریزی شده، بسیار مفید بوده و در تشویق و ترغیب شهروندان اوگاندا به وطن دوستی، تحصیل علم و دانش، اعتماد به نفس، بصیرت، تلاش، کار و کوشش بیشتر خیلی مؤثر هستند.

وی اظهار کرد: دو کشور بر اساس قرارداد فرهنگی، ضمن بهره‌مندی از فرهنگ و تجربیات یکدیگر در تعمیق و توسعه روابط دو جانبه گام بر می‌دارند.

کیسام بیرا با ابراز علاقه‌مندی خود نسبت به توسعه روابط همه جانبه به ویژه فرهنگی بین دو کشور، مواضع وحدت آفرین جمهوری اسلامی ایران را ستود و گفت: برای داشتن یک مأموریت موفقیت آمیز به دعا، همکاری و مساعدت سفارت، رایزنی فرهنگی و سایر نهادهای جمهوری اسلامی ایران در تهران و کامپالا نیازمندم.

وی بر ضرورت وحدت بین مسلمانان جهان تأکید کرد و گفت: امیدوارم با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در کامپالا، یک مأموریتی موفق در جمهوری اسلامی ایران داشته باشم.

در پایان این دیدار، چند کتاب در خصوص ایرانشناسی و نقشه ایران و تهران به سفیر جدید اوگاندا در جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

گفتنی است؛ کیسام بیرا رییس سابق مرکز زکات و وقف اوگاندا، عضو فعال در شورای عالی مسلمانان و انجمن تبادل نظر علمای مسلمان این کشور و فرهیخته مسلمان با اعتقادات تقریبی بوده است. 

بازدید سفیر اوگاندا از بیمارستان ایران ـ اوگاندا و دانشکده اسلامی المصطفی(ص)

با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا، محمد تِزیکوبا کیسام بیرا، سفیر جدید اوگاندا به منظور آشنایی بیشتر با نهادهای فعال جمهوری اسلامی ایران در این کشور و گسترش تعامل با آن‌ها از بیمارستان ایران - اوگاندا و همچنین، دانشکده اسلامی المصطفی(ص) در کامپالا بازدید کرد.

در بیمارستان ایران ـ اوگاندا، سفیر جدید این کشور با کریمی، رییس این بیمارستان در خصوص گسترش همکاری‌های دو جانبه بحث و گفت‌وگو کرد.

کیسام بیرا اظهار کرد: علاقه‌مندم که روابط همه جانبه دو کشور را در زمان مسئولیتم، بیش از پیش تعمیق و تحکیم بخشم. از اینکه سفیر اوگاندا در جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده و عازم تهران هستم، احساس افتخار می‌کنم.

کریمی هم در سخنانی، مطرح کرد: آمادگی فراهم کردنشرایط اعزام تورهای پزشکی از بین دانشجویان این رشته برای آموزش دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی را داریم.

قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در سخنان خود، برخی ارزش‌ها و بایدها و نبایدهای فرهنگی، دینی، اخلاقی و اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران را بیان کرد.

همچنین، سفیر جدید اوگاندا در تهران قبل از عزیمت به کشورمان با یوسف منیر، معاون آموزشی دانشکده اسلامی المصطفی(ص) در کامپالا و برخی اساتید این دانشکده دیدار کرد.

انتهای پیام/ص


١١:٥٣ - 1399/07/29    /    شماره : ٧٥٨٥٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج