منو اصلی
اخبار > دانشگاه جی سو چین خواستار تقویت همکاری با ایران شد


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه جی سو چین خواستار تقویت همکاری با ایران شد

خانم چین خه، رییس دانشگاه جی سو چین خواستار تقويت همکاری با ايران در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی به ویژه تقویت کرسی زبان و ادبیات فارسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در چین، خانم چین خه، رییس دانشگاه «جی سو» چین و حسین سلیمی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی(ره) در باره همکاری‌های فی مابین گفت‌وگو کردند.

در این گفت‌وگوی تصویری، عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی کشورمان در چین به سطح همکاری‌ها و تبادلات علمی و دانشگاهی بین دو دانشگاه اشاره کرد و گفت: یقین دارم همکاری این دو دانشگاه ثمرات علمی فراوانی را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین، اعلام آمادگی کرد که تصمیمات دو طرف را برای اجرایی شدن، پیگیری خواهد کرد.

بررسی راهکارهای توسعه و تعمیق روابط علمی و فرهنگی

سلیمی با تشریح فعالیت‌های دانشگاه علامه طباطبایی(ره) از گسترش همکاری‌های دانشگاهی با چین ابراز خرسندی کرد و گفت: نگاه ما به چین، عادی نیست و به صورت ویژه در همکاری‌های دانشگاهی به چین می‌نگریم.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی(ره) به مرکز مطالعات چین شناسی در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: این دانشگاه تنها دانشگاهی است که در رشته علوم انسانی به عنوان مرکز دانش‌بنیان به شمار می‌رود.

خانم چین خه ضمن معرفی اقدامات علمی و پژوهشی دانشگاه جی سو گفت: این دانشگاه در شمال شرقی چین کانون تربیت نیروی‌های متخصص است. در این دانشگاه 18 زبان خارجی تدریس می‌شود و با 200 دانشگاه دنیا قرارداد همکاری دارد.

رییس دانشگاه جی سو خواستار همکاری دانشگاه علامه طباطبایی(ره) در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی به ویژه تقویت کرسی زبان و ادبیات فارسی شد.

در ادامه این گفت‌وگوی تصویری که رؤسای دانشکده‌های ادبیات و زبان‌های خارجی و مدیران بین‌الملل و گروه‌های فارسی و چینی هر دو دانشگاه حضور داشتند، مقرر شد؛ هیأتی از دو دانشگاه و رایزنی فرهنگی ایران در چین تشکیل شود تا موضوعاتی چون تبادل استاد و دانشجو، پذیرش دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه جی سو در دوره‌های دانش افزایی دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، برگزاری همایش‌های مشترک علمی، افتتاح اتاق ایران و چین در دو دانشگاه، اجرای پروژه‌های مشترک در موضوع جاده ابریشم مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است؛ دانشگاه جی سو از دانشگاه‌های غیر انتفاعی در شمال شرقی چین است. این دانشگاه در سال گذشته به رتبه برتر دانشگاهی ارتقاء یافت. این دانشگاه مبادرت به پذیرش دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی کرده است.

انتهای پیام/ص

 


٠٩:٠٠ - 1399/07/01    /    شماره : ٧٥٧٢٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج