منو اصلی
اخبار > پذیرش دانشجوی زبان فارسی در دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن


  چاپ        ارسال به دوست

پذیرش دانشجوی زبان فارسی در دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن

دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در سال آینده تحصیلی دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن پذیرش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به منظور برنامه‌ریزی سال آینده تحصیلی، عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران در پکن با خانم یینگ وانگ، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن دیدار و گفت‌وگو کرد.

خانم وانگ در سخنانی، از میهمان نوازی دانشگاهیان ایران به نیکی یاد کرد و گزارشی از دوره دانش‌افزایی دانشجویان اعزامی به تهران ارایه داد.

مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن از پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در سال آینده تحصیلی این دانشگاه، خبر داد.

وفایی با قدردانی از این گروه آموزشی در گسترش ایرانشناسی و ترویج زبان و ادبیات فارسی بیان کرد: برای سال آینده برنامه‌های خاصی را برای دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن در نظر گرفته‌ایم که نیازمند هماهنگی و همراهی برای اجرایی کردن آنهاست.

رایزن فرهنگی ایران در پکن به برگزاری مسابقه سخنرانی دانشجویان از سوی دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن، آمادگی این نمایندگی را برای همکاری‌های فرهنگی، هنری و علمی و آموزشی اعلام کرد.

بنابر اعلام این خبر، دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن از شمار دانشگاه‌های مهم چین در حوزه زبان‌هاست. این دانشگاه قریب یکصد زبان را آموزش می‌دهد و با جلب استاد و دانشجو از کشورهای مختلف در رتبه دانشگاه مطرح است.

در این دانشگاه، زبان و ادبیات فارسی نیز تدریس می‌شود و با داشتن سه عضو علمی مقرر است در سال آینده در مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشجو بپذیرد. پیشتر نیز استادان ایرانی در این دانشگاه تدریس داشته‌اند.

انتهای پیام/ص


١٣:٠٠ - 1399/05/21    /    شماره : ٧٥٥١٢٧    /    تعداد نمایش : ٤٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج