منو اصلی
اخبار > فصلنامه «اشپکتروم ایران» در پایگاه اینترنتی آمازون در شبکه مشترکین قرار گرفت


  چاپ        ارسال به دوست

برای نخستین‌بار؛‌

فصلنامه «اشپکتروم ایران» در پایگاه اینترنتی آمازون در شبکه مشترکین قرار گرفت

اولین شماره فصلنامه علمی و پژوهشی «اشپکتروم ایران» در سال 2019 با رویکرد مطالعات اسلام، ایران و تشیع در آلمان منتشر و در پایگاه اینترنتی آمازون در شبکه مشترکین قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از مزیت‌های فصلنامه علمی و پژوهشی «اشپکتروم ایران» آن است که نشریه همزمان در دو کشور ایران و آلمان نشر و توزیع شده و برای نخستین‌بار در عمر سی ساله خود خرید شماره‌های اخیر آن از طریق شبکه آمازون نیز ممکن گشته است.

همچنین، این نشریه به جهت کیفیت در نشر با چاپ رنگی، کاغذ و جلدی مرغوب در آلمان در دسترس مراکز علمی و دانشگاهی و شبکه مشترکین قرار خواهد گرفت.

اولین شماره فصلنامه علمی و پژوهشی «اشپکتروم ایران» در سال 2019 با رویکرد مطالعات اسلام، ایران و تشیع در  164 صفحه منتشر و رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، نمایه‌سازی این فصلنامه را برای نخستین‌بار در پایگاه جهانی نشریات علمی اسکوپوس Scopus قرار داده است.

در این شماره از فصلنامه «اشپکتروم ایران» مقالات و مطالب ذیل گردآوری شده است:

-        با چشم دل دیدن، درباره‌ی نمادهای نگرش عرفانی- متافیزیکی در اسلام؛ پروفسور رولاند پیچ

-        انتقال علم و فناوری از اتریش به ایران؛ محمدهادی ورهرام

-        آیا از غرب شکست خورده‌ایم؟ خوانش امروزی آثار علی شریعتی و آل احمد در ایران؛ دکتر کتایون امیرپور

-        ارزیابی دلایل تهاجمی شدن سیاست خارجی عربستان سعودی نسبت به جمهوری اسلامی ایران (با تأکید بر دوره زمانی 2001 تا 2017)؛ علیرضا قدیمی و مهدی ذاکریان

-        عنصر اتوبیوگرافی در آثار کافکا؛ سعید رضوانی

-        بررسی برساخت‌های اجتماعی و فرهنگی مفهوم «بیگانه» در سفرنامه دلیل السفراء؛ سارا فریدزاده

-        چکیده انگلیسی مقالات

-        چکیده فارسی مقالات

گفتنی است؛ «اشپکتروم ایران»، فصلنامه‌ی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان، از سال 1988 به این سو انتشار می‌یابد. هدف‌ از انتشار این‌ فصلنامه‌ معرفی‌ عناصر اصیل‌ فرهنگی‌ ایرانی- اسلامی‌ به‌ اندیشمندان‌ کشورهای‌ آلمانی‌ زبان‌ و نیز تعمیق تعاملات فرهنگی میان دو ملت آلمان و ایران است‌. لذا این‌ فصلنامه‌ یکی‌ از منابع‌ تحقیقاتی‌ ایران شناسان و اسلام شناسان آلمانی زبان‌ به‌ شمار می‌آید. بارگذاری این شماره از «اشپکتروم ایران» در پایگاه اینترنتی «www.spektrum-iran.de»  قابل رویت است.

انتهای پیام/


١١:١٩ - 1398/04/20    /    شماره : ٧٣٢٧٦٤    /    تعداد نمایش : ١٤٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج