English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
شنبه ٢١ فروردين ١٤٠٠
دانشگاه ویتواترزرنددر شهر ژوهانسبورگ
دانشگاه ویتواترزرنددر شهر ژوهانسبورگ تاریخ ثبت : 1399/12/02
طبقه بندي : ,,
عنوان : دانشگاه ویتواترزرنددر شهر ژوهانسبورگ
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

دانشگاه ویتواترزرند در ژوهانسبورگ، دانشگاه تحقیقاتی دولتی آفریقای جنوبی دارای چندین دانشکده است که در مناطق شمالی ژوهانسبورگ مرکزی واقع شده است. مانند ژوهانسبورگ و ویتواترزرند، این دانشگاه ریشه در صنایع معدنی دارد. این دانشگاه در سال 1896 به عنوان دانشکده معادن آفریقای جنوبی در کیمبرلی تاسیس شد و سومین دانشگاه قدیمی آفریقای جنوبی است که به طور مداوم، در حال فعالیت بوده است.

از سال 2018، این دانشگاه 40259 دانشجو دارد که تقریباً 20 درصد آنها در 17 خوابگاه دانشگاه زندگی می کنند. 63 درصد از کل دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ؛ 35 درصد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند و 2 درصد مابقی دانشجویان مهمان هستند.

بر اساس رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان (ARWU) در سال 2017، دانشگاه ویتس در رتبه اول دانشگاه های آفریقا قرار می گیرد. در سال 2016، این دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر آفریقای جنوبی در مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی (CWUR) رتبه بندی شد. بر اساس رتبه بندی CWUR، دانشگاه ویتس از سال 2014 این رتبه بندی را به خود اختصاص داده است.

موزه ها

این دانشگاه میزبان حداقل چهارده موزه است. این موزه ها شامل موزه پزشکی آدلر، موزه دیرین شناسی و تنها موزه زمین شناسی در استان گوتنگ است. این موزه ها شامل طیف وسیعی است که تنها به جمجمه تائونگ، فسیل های مختلف دایناسورها و پروانه ها محدود نمی شود.

اعتبار و رتبه بندی

در سال 2019 ، دانشگاه ویتس در رده بندی جهانی دانشگاه های جهان (ARWU)، که معمولاً تحت عنوان رتبه بندی شانگهای شناخته می شود، در رده 201 و 300 جهان و دوم دانشگاه‌های آفریقای جنوبی قرار گرفت. در رتبه بندی مرکز دانشگاه های جهان(CWUR) که در سال 2019-2020 انجام شد، ویتس در رتبه 254 جهانی (در میان 1.3٪ از دانشگاه های برتر جهان) قرار گرفت. در سال 2019، در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان، دانشگاه ویتس  با نمره جهانی 59.9، در رتبه دوم دانشگاه های آفریقا و رتبه 197 جهان قرار گرفت. ویتس در رتبه بندی جهانی دانشگاه جهانی Times Higher Education در سال 2020، رتبه 194 را در سطح جهان کسب کرد.

طبق گزارش دانشکده بازرگانی QS Global 200، دانشکده بازرگانی دانشگاه ویتواترزرند در سال 2010، در رتبه 6 همه دانشکده های بازرگانی در آفریقا و خاورمیانه  قرار گرفت. علاوه بر این، رتبه بندی Financial Mail، برنامه MBA دانشکده تجارت را به عنوان برترین برنامه MBA در آفریقای جنوبی در 6 سال گذشته رتبه بندی کرده است.

منبع:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/University_of_the_Witwatersrand

 

انتهای پیام/ص


The University of the Witwatersrand

Academic Ranking of World Universities

Academic Ranking of World Universities

Adler Museum of Medicine

Gauteng Province

Taung

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 61 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین
  آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین با محوریت «سرداران مقاومت؛ حافظان امنیت اربعین» با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از نفرات برگزيده در پنج بخش عکس، فیلم حرفه‌ای، فیلم مردمی، سفرنامه و فعالان مجازی اربعین تجلیل به عمل آمد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.