English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠
آشنایی با ابراهیم رسول، سفیر مسلمان آفریقای جنوبی
آشنایی با ابراهیم رسول، سفیر مسلمان آفریقای جنوبی تاریخ ثبت : 1399/11/29
طبقه بندي : ,,
عنوان : آشنایی با ابراهیم رسول، سفیر مسلمان آفریقای جنوبی
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

ابراهیم رسول سیاستمدار و دیپلمات آفریقای جنوبی است که از 2010 تا 2015، به عنوان سفیر آفریقای جنوبی در ایالات متحده، از 2009 تا 2010، به عنوان نماینده مجلس شورای ملی و از سال 2004 تا 2008، به عنوان پنجمین فرماندار کیپ غربی خدمت کرد. او یکی از اعضای کنگره ملی آفریقا است و سمت های مختلف سرپرستی را در حزب بر عهده داشته است.

ابراهیم رسول در 15 ژوئیه 1962 در منطقه شش کیپ تاون متولد شد. زمانی که او 9 سال داشت، پس از آن که دولت آپارتاید این منطقه را به عنوان منطقه مسکونی مخصوص "سفید پوستان" اعلام کرد، او و خانواده اش به زور از این منطقه بیرون رانده شدند. خانواده او به پریموس پارک در نزدیکی ماننبرگ در کیپ فلتس نقل مکان کردند.

در سال 1980، رسول برای تحصیل در دبیرستان لیوینگستون در کلارمونت پذیرفته شد. او تحصیلاتش را در دانشگاه کیپ تاون ادامه داد و در سال 1983، مدرک کارشناسی هنر و در سال 1984، دیپلم عالی آموزش را به دست آورد. در این دوره، او درگیر سیاست دانشجویی شد. در سال 1985، او به عنوان معلم در دبیرستان اسپاین رود استخدام شد.

پس از مدت کوتاهی، او وارد جنبش ضد آپارتاید شد. او در جبهه متحد دموکراتیک و کنگره ملی آفریقا سمت های بالایی داشت. رسول چند بار به زندان افتاد و به صورت مرتب نیز، در حبس خانگی قرار داشت. بین سال‌های 1991 و 1994، او به عنوان دستیار رئیس دانشگاه کیپ غربی و خزانه دار شعبه استانی کنگره ملی آفریقا فعالیت کرد.

در آوریل 1994 و پس از اولین انتخابات دموکراتیک در آفریقای جنوبی، رسول به عضویت مجلس قانونگذاری ایالت کیپ غربی انتخاب شد. از سال 1994 تا 1998، او به عنوان عضو شورای اجرایی خدمات بهداشتی و اجتماعی فعالیت کرد. در سال 1998، او به عنوان رئیس استانی کنگره ملی آفریقا انتخاب شد. در سال 2001، او به عنوان عضو شورای اجرایی کمیسیون توسعه اقتصادی و مالی انتخاب شد و تا زمان انتصاب به عنوان پنجمین رئیس کیپ غربی در آوریل 2004، این سمت را بر عهده داشت. بعدها، مکبیسی اسکواتشا جانشین او شد.

در 14 ژوئیه 2008، رسول توسط کمیته اجرایی ملی کنگره ملی آفریقا برکنار شد، چون ریاست کنگره ملی آفریقا از این که او جمعیت‌های بزرگ مسلمان و رنگین پوست در کیپ غربی را در اولویت قرار می داد، ناراضی بود. لین براون، عضو شورای اجرایی کمیسیون توسعه اقتصادی و گردشگری، به عنوان جانشین وی تعیین شد.

پس از آن، رسول پیش از انتخاب به عضویت شورای ملی در آوریل 2009، مدت کوتاهی به عنوان مشاور ویژه رئیس جمهور آفریقای جنوبی، ثابو امبکی، خدمت کرد. در ژوئیه 2010، رئیس جمهور یعقوب زوما او را به عنوان سفیر آفریقای جنوبی در ایالات متحده منصوب کرد. در فوریه 2015، او به آفریقای جنوبی بازگشت.

در آوریل 2018، فیکیله مبالولا، رئیس ملی انتخابات کنگره ملی آفریقا، رسول را به عنوان رئیس انتخابات استانی حزب برای انتخابات عمومی سال 2019 منصوب کرد. این تغییر به عنوان بخشی از کارزاری برای بازگرداندن او به عنوان رئیس استانی کنگره ملی آفریقا تلقی شد. پس از انتخابات، کنگره ملی آفریقا بازهم تضعیف شد. در ابتدا قرار بود رسول به عنوان نماینده پارلمان استانی کیپ غربی بازگردد، اما سرانجام استعفای خود را به رئیس مجلس تقدیم کرد.

پس از دستگیری رهبر باند، کوینتون مارینوس، یا "آقای بیگ"، رسول و وزیر امنیت جامعه استان کیپ غربی، لئونارد راماتلاکان، ظاهرا از سوی انجمن مخفی ترایادهای چین، تهدید به مرگ شدند. این امر باعث شد که راماتلاکان به طور بحث برانگیزی مبلغ 347،716 راند پول دولت را برای بهبود امنیت در خانه خود هزینه کند.

در سال 2010 ، قبل از اعزام به ایالات متحده، تحقیق در مورد ادعاهایی آغاز شد که بر اساس آن، رسول به یک خبرنگار سیاسی در روزنامه ای کثیرالانتشار پول پرداخت کرده است تا مقالاتی را در تحسین او بنویسد. به دلیل امتناع شاهدان اصلی از همکاری، تحقیقات متوقف شد.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ebrahim_Rasool

 

 


Ebrahim Rasool

Primose Park

Mannenberg

Cape Flats

Livingstone High School

Claremont

Spine Road

United Democratic Front

Mcebisi Skwatsha

Lynne Brown

Thabo Mbeki

Jacob Zuma

Fikile Mbalula

Quinton Marinus

Leonard Ramatlakane

انتهای پیام/ص

 

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 68 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین
  آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین با محوریت «سرداران مقاومت؛ حافظان امنیت اربعین» با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از نفرات برگزيده در پنج بخش عکس، فیلم حرفه‌ای، فیلم مردمی، سفرنامه و فعالان مجازی اربعین تجلیل به عمل آمد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.