English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
شنبه ٢١ فروردين ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

رابین شارما و کوچاریان در صدر توجه کتابخوانان؛

پرفروش‌های ارمنستان؛ روان‌شناسی، موفقیت وتاریخ در صدر موضوعات/ خبرگزاری مهر

۱۰ کتاب پرفروش در ارمنستان در ماه ژانویه معرفی شد. کتاب خاطرات روبرت کوچاریان، رییس جمهور سابق این کشور که با هزینه شخصی این سیاستمدار سابق منتشر شده، از جمله پرفروش‌هاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر، گروه فرهنگ و اندیشه : خبرگزاری رسمی آرمن پرس ارمنستان، که سنت پسندیده و مستمری در رصد وضعیت چاپ و نشر کتاب دارد، در گزارشی که جمعه پنج مارس ۲۰۲۱ (۱۵ اسفند ۱۳۹۹) منتشر کرد به معرفی پرفروش‌ترین آثار اولین ماه سال جاری میلادی پرداخت.

در این گزارش ۱۰ اثر منتشر شده در ماه ژانویه که با بیشترین استقبال جامعه کتابخوان ارمنی مواجه شده‌اند، معرفی شده است. نکته جالب در این گزارش توجه کتابخوانان ارمنی به آثار انگیزشی کسانی مثل رابین شارما، استقبال از آثار نوح هراری نویسنده پرفروش یهودی و فروش خوب کتاب خاطرات روبرت کوچاریان اولین رئیس جمهور خودخوانده قره‌باغ کوهستانی و رئیس جمهور اسبق ارمنستان است که این روزها در راس توجه محافل سیاسی کشور قرار گرفته و به سبب روابط ویژه‌اش با ولادیمیر پوتین رهبر روسیه شهرت خاصی پیدا کرده است.

این ۱۰ اثر برتر و پرفروش بازار کتاب ارمنستان در آغازین ماه سال ۲۰۲۱ میلادی را باهم مرور می‌کنیم. برخی از این کتاب‌ها در ایران منتشر نشده‌اند، امید است که این معرفی مورد توجه ناشران ایرانی برای انتشار این آثار نیز قرار گیرد.

رده اول لیست دهگانه پرفروش‌ترین کتاب‌های ژانویه ۲۰۲۱ را «راهبی که فراری‌اش را فروخت» اثر مشهور رابین شارما نویسنده و سخنران انگیزشی کانادائی به خود اختصاص داده است. این کتاب در زمره پروفروش‌ترین کتاب‌های جهان نیز قرار دارد و به بیش از ۴۲ زبان ترجمه شده است و توسط انتشارات بوکینیست چاپ و منتشر شده است.

راهبی که فراری اش را فروخت، ناشر بوکینیست

«رهبر بدون سِمَت» اثر دیگری از همین نویسنده در رده دوم لیست پرفروش‌های ماه ژانویه سالجاری در بازار کتاب ارمنستان قرار دارد. این کتاب هم توسط بوکینیست منتشر شده است.

سومین اثر پرفروش ارمنستان در بازه زمانی فوق، کتاب «ژنرال آندرانیک در خاطرات سربازان انگلیسی - روسی» تالیف کارو وارطانیان است. اثری که استقبال از آن به سبب محتوای حماسی و شخصیت ملی ژنرال آندرانیک، در این روزهای ارمنستان، طبیعی به نظر می‌رسد. ناشر این کتاب نیز بوکینیست است.

«هنر ظریف بی خیالی» اثر مارک مانسون نویسنده معاصر آمریکایی در جای چهارم کتاب‌های پرفروش ارمنستان قرار دارد. این کتاب نیز همچون دیگر آثار مانسون محتوای انگیزشی و روانشناختی داشته و در تب فراگیر علاقه به آثار و کتبی که کلیدهای کامیابی و خوشبختی را معرفی می‌کنند، مورد استقبال قرار گرفته است. این کتاب را انتشارات نیومگ منتشر کرده است.

در رده پنجم کتاب‌های پرفروش اولین ماه سالجاری در ارمنستان، کتاب «زندگی و آزادی» اثر روبرت کوچاریان رئیس جمهور اسبق ارمنستان و اولین رئیس جمهور خودخوانده قره باغ کوهستانی قرار دارد. کوچاریان که به مدت هشت سال (۱۹۹۸-۲۰۰۶) رئیس جمهور ارمنستان بود، با به قدرت رسیدن نیکول پاشینیان محاکمه و مدتی زندانی نیز شد. وی به داشتن روابط ویژه با پوتین شهره است و در اعتراضات اخیر ارمنستان، مورد توجه دوباره برخی جریان‌های سیاسی قرار گرفته است.

کتاب «زندگی و آزادی» اثر روبرت کوچاریان

کوچاریان در این کتاب به تعبیر خود به بیان دشوارترین صفحات تاریخ معاصر ارمنستان پرداخته است. کتاب دربر دارنده برخی اطلاعات، اسناد و تصاویری است که برای اولین بار منتشر می‌شوند. کتاب به هزینه مولف منتشر شده است.

«کافه‌ای به نام چرا» اثر جان استرلکی نویسنده آمریکایی در جایگاه ششم کتاب‌های پرفروش ژانویه ۲۰۲۱ قرار دارد. کتابی با مضمون انگیزشی و راهنمای پیشرفت و تغییر مسیر زندگی که این روزها در ارمنستان - وچه بسا بسیاری دیگر از کشورهای جهان - مورد توجه عموم به ویژه جوانان قرار گرفته است. این کتاب توسط انتشارات نور گراخانوت (کتابفروشی نوین) منتشر شده است.

«انسان خداگونه» اثر یوآل نوح هراری نویسنده یهودی که با آثار پرفروش خود در جهان درخشیده است، رتبه هفتم کتاب‌های پرفروش ارمنستان در ماه ژانویه گذشته را به خود اختصاص داده است. انتشاراتی نیومگ این کتاب را منتشر کرده است.

کتاب «صد راز تجارت» اثر واهاگن دلبریان که در آن ۱۰۰ روش برای موفقیت در تجارت و کسب سود و ثروت به خواننده علاقه‌مند معرفی می‌شود، در جایگاه هشتم پرفروش‌ها قرار دارد. ناشر این کتاب ادیت پرینت است.

یوآل نوح هراری با دیگر اثر خود «۲۱ درس برای قرن ۲۱» جایگاه نهم پرفروش ترین آثار ماه ژانویه را به خود اختصاص داده است. این کتاب نیز توسط انتشارات نیومگ منتشر شده است.

و دهمین جایگاه متعلق است به کتاب «نظم جهانی» اثر هنری کیسینجر، سیاستمدار و نظریه پرداز معروف علوم سیاسی و روابط بین الملل آمریکایی که توسط موسسه انتشاراتی پروفیل مدیا منتشر شده است.

گفتنی است در این بررسی دائره المعارف‌ها لحاظ نشده‌اند و آمار فوق و رده‌بندی کتاب‌های پرفروش، بر اساس اعلام کتابفروشی‌های معتبر و زنجیره‌ای بوکینیست (با بیش از ۱۴ شعبه در ایروان)، داران - های گیرک و زنگَک تهیه شده است.

نکته جالب توجه در این آمار، تغییر تدریجی ذائقه کتابخوانی ارامنه از ادبیات داستانی و ملی به آثار معروف و پرفروش جهانی با محوریت مسائلی همچون رازهای موفقیت، روش‌های کامیابی در تجارت، موضوعات روانشناختی و جامعه شناختی و مسائل تاریخ معاصر به ویژه تاریخ تحولات ارمنستان است، که به نظر می‌رسد عمدتاً متاثر از شرایط داخلی و تحولات اخیر در این کشور باشد.

نکته دیگر اینکه در لیست ۱۰ کتاب پرفروش اولین ماه سال جاری میلادی، فقط سه کتاب از مولفان ارمنی به چشم می‌خورد و مابقی ترجمه آثار خارجی معروفی است که اغلب در بازار جهانی کتاب نیز موفقیت‌های چشمگیری به دست آورده‌اند.

از ناشران معروف ارمنستان نیز بوکینسیت و نیومَگ با سه کتاب در لیست ۱۰ اثر پرفروش فوق، موفق ترین ناشران ارمنی در جذب مخاطب و فروش آثار در ماه ژانویه ۲۰۲۱ بوده‌اند و پس از این دو ادیت پرینت، نور گراخانوت و پروفیل مدیا هر کدام با یک کتاب در این لیست، ناشران موفق و پرفروش ارمنستان در بازه زمانی فوق هستند.

رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان

انتهای پیام/


١٤:٣٣ - 1399/12/16    /    شماره : ٧٦٥٧٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
خبرهاي مهم
کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی در بمبئی برگزار شد
نمایشگاه عکس در اسپانیا برپا می‌شود
سردار سلیمانی اسطوره ماست/ راهش ادامه پیدا می‌کند
ضرورت توسعه مناسبات ایران و عمان در امور دینی
تلاش‌های ایران برای وحدت و دشمن شناسی منبع الهام بخش مسلمانان است
اهدای کتب مرجع شیعی به کتابخانه اسلامی اسپانیا
برگزاری دومین نشست دوره آموزشی آشنایی با شهید مطهری(ره) در اندونزی
آغاز دوره بهاره کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور
انتشار کتاب «دانش و فن آوری در ایران» در الجزایر
زیارتگاه‌های نمادین؛ میعادگاه دوستداران اهل بیت(ع) در هند/ خبرگزاری ایکنا
آمادگی مسلمانان روسیه برای ادای مناسک عمره رمضان/ خبرگزاری ایکنا
«تفسیر المصباح» منتشر شد/ نقد نگاه مستشرقان به اسلام/ خبرگزاری مهر
واقعه کربلا نقطه عطفی در تاریخ بشریت است/ خبرگزاری تقریب
10 شرط دولت اندونزی برای همکاری با موسسات حلال خارج از کشور/ خبرگزاری تقریب
کتاب «سیری در تاریخ اندیشه دینی هند» منتشر شد
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین
  آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین با محوریت «سرداران مقاومت؛ حافظان امنیت اربعین» با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از نفرات برگزيده در پنج بخش عکس، فیلم حرفه‌ای، فیلم مردمی، سفرنامه و فعالان مجازی اربعین تجلیل به عمل آمد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.